game internet mobile technologie

Apple iTV?

Od dłuższego czasu plotki o telewizorze od Apple raz przycichają raz zaczynają rozpalać blogosferę. Skoro radio stało się prawdopodobne, skoro Apple ma już dystrybucję treści audiowizualnych kolejnym krokiem jest zapanowanie nad sprzętem – w tym wypadku telewizorami. Z wycieków wiadomo że Steve Jobs i Jonathan Ive od dawna eksperymentują z telewizorami i jest to ich taki mały konik. Wiadomo też że z wprowadzeniem produktu wstrzymywali się tylko dla tego że z biznesowego punktu widzenia nie można było mieć pewności czy to wypali.

Fotolia_7434371_Subscription_L

Pewności dalej nie ma, ale już nie ma wizjonera w Apple który poza produktem miał też wizję sprzedaży. Z drugiej strony Apple TV jednak zaczyna się sprzedawać. Użytkownicy macków, iPhonó i iPadów zaczynają doceniać zyski z jednorodnego systemu i zakupują sprzęt oferujący rozrywkę wizualną. Na razie jest to przystawka do telewizora (którą mam sam pod TV) i która bardzo powoli się sprzedawała. Sam Steve na konferencjach śmiał się że to bardziej jego hobby niż biznes dla firmy, a jednak …

Koncern z Cupertino sprzedał już 13 mln zestawów telewizyjnych Apple TV – poinformował Tim Cook wywiadzie z portalem All Things D.

Sprzedając dalej plotki, mówi się że pierwszy iTV będzie mieć 60-cali, jego premiera ma się odbyć na koniec bieżącego roku. A może zobaczymy zapowiedź nieco wcześniej? Jak myślicie?

Michał Galubiński / 10 czerwca 2013

blog comments powered by Disqus