game internet mobile technologie

Nadchodzi nowy smartlock a wraz z nim koniec z noszeniem kluczy

Na horyzoncie pojawił się produkt rozwiązujący jeden z największych problemów XXI wieku. Nie wiem jak wy, ale szukanie klucza będąc kompletnie obładowanym zakupami momentalnie wyprowadza mnie z równowagi. Zamek, który mogę otworzyć smartfonem znajdującym się w mojej kieszeni jest więc idealnym wynalazkiem.

Oczywiście na rynku ostatnio jest wiele podobnych gadżetów. Jednak twórcy Goji poszli o kilka kroków dalej. Ciekawą opcją jest m.in. możliwość ustawienia przedziałów czasowych, w których Goji ma otworzyć drzwi – np. gdy zamówiliśmy sobie kogoś do posprzątania mieszkania. W przypadku gdy nie ma nas w domu i ktoś stara się dostać do mieszkania, otrzymujemy fotkę tej osoby wraz z możliwością otwarcia drzwi.

Goji

Jeśli akurat zostawiliście telefon w aucie lub biurze (nie raz…) drzwi można otworzyć za pomocą staromodnego klucza. W przypadku braku prądu Goji posiada wbudowaną baterię, na której może działać nawet rok. Co jeśli zgubimy telefon i przy okazji nie zabezpieczyliśmy go żadnym kodem? Goji ma oferować 24-godzinne wsparcie telefoniczne, dzięki któremu konsultanci firmy są w stanie zablokować dostęp do naszego mieszkania ze zgubionego smartfona.

System loguje każde wejście i wyjście, a fakt, że każdy domownik posiada osobny login pozwoli m.in. rodzicom na kontrolę godzin, w których ich pociechy docierają do domu. Goji wykorzystuje domowe łącze WiFi oraz technologię bluetooth, aby połączyć się ze smartfonem i bezdotykowo otworzyć nam drzwi.

Goji wejdzie do sprzedaży w okolicach grudnia 2013 roku i ma kosztować niewiele ponad 270 dolarów.

Jakub Oszczepalinski / 9 czerwca 2013

blog comments powered by Disqus